آخرین رپورتاژها
هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
خانه » سفرنامه » دروازه آلکالا مادرید

اطلاعیه سایت

نرم افزار آژانس گردشگری

   
دانلود از مایکتدانلود از بازار
                            دانلود از ایران اپسدانلود از پارس هاپ
 
دروازه آلکالا مادرید

دروازه آلکالا مادرید

دروازه آلکالا مادرید

دروازه آلکالا مادرید

دروازه آلکالا واقع در خیابانی به همین نام در شهر مادرید، یکی از نمادهای این شهر بوده و امروزه در میان یادمان‌های ملی اسپانیا طبقه بندی می‌شود. موزه‌ها، پارک‌ها و مرکز خرید‌های متعددی در طول این خیابان وجود دارند.

خیابان «آلکالا» (Alcala) یکی از خیابان‌های اصلی شهر مادرید به شمار می‌رود. این خیابان از «دروازه خورشید» (puerta del sol)، نقطه تمرکز و یکی از میدان‌های اصلی شهر آغاز شده تا ۶ کیلومتر به سمت شمال شرق امتداد یافته و در نهایت به میدان «استقلال» (Independencia) و «دروازه آلکالا» (Puerta de Alcalá) می‌رسد که در سال ۱۵۹۹ برای خوشامدگویی به «دونیا مارگاریتا» (doña Margarita) همسر شاه فیلیپ سوم ساخته شده و در سال ۱۷۷۸ مورد بازسازی قرار گرفت.

زمانی که کارلوس سوم به اسپانیا آمد، در ۹ دسامبر سال ۱۷۵۹ با شکوه خاصی وارد مادرید شد. وی از دروازه شهر بسیار ناراضی بود و اعتقاد داشت که اصلاً متناسب با حضور مهم یک چهره سلطنتی نیست. او درخواست دروازه‌ای بسیار مجلل‌تر را کرد و از معماران دعوت شد تا طرح‌های پیشنهادی خود را ارائه کنند. علیرغم آن که معماران برجسته زیادی در این رقابت شرکت داشتند اما در نهایت طرح یک معمار ایتالیایی به نام «فرانسیسکو ساباتینی» (Francisco Sabatini) مورد قبول واقع شد. در سال ۱۷۶۴ دروازه آلکالای سابق تخریب شد و کار بر روی دروازه جدید آغاز گشت. دروازه بعدی در سال ۱۷۶۹ به پایان رسید ولی رونمایی رسمی از آن در سال ۱۷۷۸ صورت گرفت.

  • آموزش خیاطی http://simakade.ir/product/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88/
میزبانی شده: هاست دایرکت ادمین بلور هاست - سئو: ادروم - خرید قالب از تم سیلز