آخرین رپورتاژها
نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
خانه » دیدنی ها » مسجد بزرگ شیخ زاید

اطلاعیه سایت

نرم افزار آژانس گردشگری

   
دانلود از مایکتدانلود از بازار
                            دانلود از ایران اپسدانلود از پارس هاپ
 
مسجد بزرگ شیخ زاید

مسجد بزرگ شیخ زاید

مسجد بزرگ شیخ زاید

مسجد بزرگ شیخ زاید

مسجد شیخ زاید، سومین مسجد بزرگ جهانِ که در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی قرار گرفته. نام این مسجد از «شیخ زاید بن سلطان آل نهیان»گرفته شده که بنیان گذار و نخستین رئیس جمهور امارات بوده . مسجد شیخ زاید بن سلطان آل نهیان با طلا و سنگ مرمر تزئین شده و گنجایش بیش از ۴۰ هزار نمازگزار رو داره. تو این مسجد همچنین بزرگترین فرش دنیا و بزرگترین لوستر قرار داده شده. فرش دستبافت این مسجد در ایران با نقشه هنرمند ایرانی علی خالقی توسط ۱۲۰۰ بافنده در نیشابور بافته شده و بیش از هفت هزار متر مربع از مساحت مسجد رو پوشش می ده و وزنی معادل ۴۷ تن داره. لوستر استفاده شده تو مسجد از کریستال مشهور چک یعنی سواروفسکی ساخته شده و ابعادش ۱۰ در ۱۵ متره. گنبدهای مسجد آل نهیان که ارتفاعشون بیش از ۷۰ متر از داخل و ۸۵ متر از خارجِ، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده. در این مسجد از ۲۸ نوع سنگ مرمر مختلف استفاده شده که از ایتالیا و چین و دیگر کشورها آورده شدند. پیش بینی شده این مکان به یکی از بزرگترین اماکن گردشگری امارات تبدیل بشه.
این مسجد در منطقه ای بزرگ میان دو پل مصفا و مقطع قرار داره. ورود به این مسجد بر خلاف تمامی مساجد امارات برای نامسلمانان نیز مجازه.

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

  • آموزش خیاطی http://simakade.ir/product/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88/
میزبانی شده: هاست دایرکت ادمین بلور هاست - سئو: ادروم - خرید قالب از تم سیلز